काठमाण्डाैं ।। सरकार ‘नेपाल भ्रमण वर्ष २०२०’ उद्घाटनको अन्तिम तयारीमा लागेको छ । हिजो पत्रकार सम्मेलन गरी भ्रमण वर्ष उद्घाटनको सम्पूर्ण तयारी सकिएको भ्रमण वर्ष २०२० का राष्ट्रिय कार्यक्रम संयोजक सुरज वैद्य ले जानकारी गराउनुभएको हो । उहाँका अनुसार भोलीदेखि भ्रमण बर्षको औपचारिक कार्यक्रम शुरु हुनेछ । उद्घाटन समारोहमा सामाजिक संघ सस्था, नेपाल प्रहरी, शसस्त्र प्रहरी, नेपाली सेना लगायतले मार्च पास गर्नेछन् । सांस्कृतिक झाँकी सहितको सांगीतिक कार्यक्रम हुनेछ भने उद्घाटनमा चीन, भारत, जमैका, म्यान्मार लगायत देशका पर्यटनमन्त्रीहरु पनि सहभागी हुनेछन् । उद्घाटनमा एसियाली देशका सरकारका प्रतिनिधिहरु पनि उपस्थित हुनेछन् भने १८ देशका पत्रकारहरु समाचार संकलनका नेपाल आउने भ्रमण वर्ष २०२० सचिवालयले जनाएको छ । विदेशस्थित नेपाली कूटनीतिक नियोगमा भने त्यसको ७ दिनपछि भ्रमण वर्षको उद्घाटन कार्यक्रम राखिएको छ । भ्रमण वर्षले विश्वमा नेपाललाई पर्यटकिय मुलुकका रुपमा चिनाउनुका साथै आर्थिक क्षेत्रमा टेवा पुग्ने संस्कृति पर्यटन तथा नागरिक उड्डयन मन्त्री योगेश भट्टराईको विश्वास छ । त्रिपुरेश्वरस्थित दशरथ रंगशालाबाट राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले भ्रमण वर्षको औपचारिक उद्घाटन गर्नुहुने छ । सरकारले भ्रमण बर्षमा २० लाख बाह्य पर्यटकलाई नेपाल भित्र्¥याउने लक्ष्य राखेको छ ।

हाम्राे यूटुव टीभी हेर्नकाे लागि यहाँ किलिक गराै ।।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here