एजेन्सी ।। अभिनेत्री क्याट्रिना कैफकाे जन्म जुलाई १६, १९८३ मा भएको हो । उनि हिन्दी फिल्महरूमा काम गर्छिन् । उनले केहि तेलगु र मलयालम िफिलममा पनि काम गरेकि छिन्र । उनको अभिनय गर्ने क्षमताको लागि आलोचकहरुबाट मिश्रित समीक्षा प्राप्त भएता पनि उनले बलिउडमा आफूलाई स्थापित गरेकी छिन् र भारतको सबैभन्दा धेरै कमाई गर्ने अभिनेत्री मध्ये क्याट्रिना पनि एक हुन् ।

हंगकंगमा जन्मिएकी कैफ र उनको परिवार लन्डनमा बस्नुभन्दा पहिले धेरै देशहरूमा बस्थे । उनले किशोरीको रूपमा पहिलो मोडलिंग असाइनमेन्ट प्राप्त गरेर पछि फेसन मोडेलको रूपमा क्यारियर अपनाईन्। लन्डनमा एक फेसन शोमा फिल्म निर्माता कैजाद गुस्तादले कैफलाई भेट्टाए र उनको बुम (2003) मा कास्ट गर्ने निर्णय गरे जुन एक महत्वपूर्ण र व्यावसायिक विफलता हो ।

भारतमा फिल्मांकन गर्दा, क्याफले मोडलिंग असाइनमेन्टहरू प्राप्त गरेर सफल मोडलिङ करीअर स्थापना गर्गन सफल भईन । यद्यपि उनको हिन्दी भाषाको कारण फिल्म निर्माताहरूले उनलाई कास्ट गर्न हिचकिचाए । तेलुगु फिल्म, मल्लीस्वारी (2004) मा देखा परेपछि, कैफले रोमान्टिक हास्य चलचित्र ‘मैने प्यार क्युन किया’को साथ बलिउडमा व्यावसायिक सफलता कमाइन्, जुन फिल्म (2005) को चर्रचित फिल्म हो । त्यस्तै नमस्ते लन्डन (2007) ले पनि उनको फिल्मी करीअरमा निकै महत्वपूर्ण भूमिका खेलेको छ । 

त्यसपछिका फिल्महरुमा क्याट्रिना कैफको अभिनयले थप महत्व पाउँदै गए । वर्तमान अवस्थामा क्याट्रिना बलिउडको शिर्ष स्थानमा पर्ने अभिनेत्रीमा पर्दछिन् । 

हाम्राे यूटुव टीभी हेर्नकाे लागि यहाँ किलिक गराै ।।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here