काठमाडाैं ।। चीनले यस वर्षको अन्त्य सम्ममा कम्तीमा ६१ करोड कोभिड–१९ विरुद्धको खोप उत्पादन गर्ने दाबी गरेको छ । चीनमा उत्पादित खोप आमजनताको पहुँचका लागि सस्तो हुने चिनियाँ अधिकारीहरुको भनाइ छ ।चिनियाँ स्वास्थ्य अधिकारीहरूले हिजोपत्रकार सम्मेलनगर्दै यस वर्षको अन्त्यसम्मकोभिड–१९ विरुद्धको करिब ६१ करोडमा त्राउत्पादन गर्ने विश्वास राखेको बताएका छन् । विश्वभर विभिन्ननौ खोप परीक्षणको अन्तिम चरणमा रहेका छन् । जसमध्ये चीनद्वारा उत्पादित विभिन्नचार ओटा कोरोनाभाइरस खोप विकास तीब्ररूपमा अघि बढेको छ ।विज्ञान तथा प्रविधि मन्त्रालयका वु युआनबिनले चीनको कोभिड–१९ खोप अनुसन्धान र विकास कार्य समग्रमा अग्रणी स्थितिमा बताउँदै चीनले ११ वटा खोपको क्लिनिकल परीक्षणमा प्रवेश गरिसकेको र सहज रूपमा प्रगति भइरहेको बताउनुभएको छ । गतजुलाईदेखि बन्दरगाह, अस्पताल तथाअति जोखिम रहेका सयौँ हजार स्वयंसेवकमा परीक्षण गरिरहेको र खोप परीक्षणले विश्व स्वास्थ्य संगठनबाट सहयोग पाइरहेको दाबीचीनको छ ।चिनियाँ राष्ट्रिय स्वास्थ्यआयोगकाझेङ झोङवेले पत्रकार सम्मेलनमाखोपको क्षमताबारे विश्व स्वास्थ्य संगठनबाट पूर्ण मान्यताभने दिनअझै केही समय लाग्ने बताउनुभयो । चीनमा उत्पादिन खोपआम जनताको पहुँचका लागि सस्तो हुने उहाँको भनाइ छ ।

हाम्राे यूटुव टीभी हेर्नकाे लागि यहाँ किलिक गराै ।।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here