धादिङ ।। धादिङमा पहिलेको तुलनामा अहिले श्रीमान् तथा पुरुषबाट हुने हिंसामा कमी आएको धुनिवेशिका महिलाहरुले बताएका छन् । महिलाहरु आत्मनिर्भर हुनु, शिक्षा, रोजगारीमा पहुँच भएकाले हिंसामा कमी आएको महिलाहरुले बताएका हुन् । तर प्रहरी र विभिन्न गैर सरकारी संस्थाहरुका अनुसार धादिङ जिल्ला लैङ्गिक हिंसाको उच्च जोखिममा रहेको छ । महिला मानव अधिकार रक्षकहरुको जिल्ला सञ्जाल धादिङका अध्यक्ष गायत्री खतिवडाका अनुसार धादिङ्गमा हरेक वर्ष तीनसय जना महिला र बालबालिकामाथि हिंसा भएको उजुरी प्रहरीमा आउने गरेको छ । महिला अधिकारकर्मी र मानव अधिकार रक्षकहरुसँग वर्षेनी दुईसयको हाराहारीमा उजुरी आउने अध्यक्ष खतिवडाले जानकारी दिनुभयो । लैङ्गिक हिंसा विरुद्धको १६ दिने अभियान हरेक वर्ष सञ्चालन हुने गरेको छ । तर बन्द कोठामा हुने छलफललाई विस्तार गरी सम्बन्धित पीडित र प्रभावितसम्म पु¥याउनुपर्ने माग पनि उठिरहेको छ ।

हाम्राे यूटुव टीभी हेर्नकाे लागि यहाँ किलिक गराै ।।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here