काठमाडाैं ।। कर्णाली प्रदेश सरकारले प्रदेशभित्र जन्मिएका छोरीहरूको बैँक खाता खोली रकम जम्मा गर्ने अभियान सुरु गरेको छ । चालु आर्थिक वर्ष २०७६÷७७ को नीति तथा कार्यक्रम र बजेटमा प्रदेश सरकारले ‘बैँक खाता छोरीको, सुरक्षा जीवन भरीको’ कार्यक्रम घोषणा गरेको थियो । यो कार्यक्रमका लागि कार्यविधि स्वीकृत गरी कार्यान्वयनमा ल्याइएको हो । स्वीकृत कार्यविधि अनुसार गत साउन यता जन्मिएका छोरीको सरकारले निश्चित रकमसहित बैँक खाता खोलिदिने कर्णाली प्रदेश सामाजिक विकास मन्त्रालयका सचिव डा मानबहादुर बिकले सीआइएनसँग बताउनुभयो । यस्तो सुविधा एक दम्पत्तिबाट जन्मिएका बढीमा दुई जना छोरीको हकमा उपलब्ध हुनेछ । संरक्षकको जिम्मामा रहेका छोरीको हकमा भने सीमा तोकिएको छैन । खातामा प्रदेश सरकारले सुरुमा एक हजार र त्यसपछि हरेक महिना पाँच सय रुपैयाँका दरले रकम जम्मा गरिदिनेछ ।

हाम्राे यूटुव टीभी हेर्नकाे लागि यहाँ किलिक गराै ।।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here