मुम्बई ।। सन् १९८० मा राजेश खन्नाको फिल्म आंचल रिलिज भएको थियो । १९८० को यो फिल्ममा राजेश खन्ना, रेखा, अमोल पालेकर, प्रेम चोपडा र राखीले मुख्य कलाकारको भूमिका निर्वाह गरेका थिए । यस फिल्मका निर्देशक अनिल गांगुली थिए । फिल्ममा राजेश खन्नाभन्दा कान्छा अमोल पालेकर र राखी उनका दाजु भाउजु बनेका थिए । फिल्मको कथामा यस्तो दृश्य थियो, जसलाई अमोल पालेकरले गर्न अस्वीकारगरेका थिए । अमोल पालेकरले उक्त दृश्य गर्न अस्वीकार गरेका थिए । निर्देशकहरूले उनलाई धेरै मनाए तर उनी तयार भएनन् । रिपोर्टका अनुसार यसपछि राजेश खन्ना र निर्देशक अनिल गांगुलीले उनलाई एक ट्रिकमार्फत यो दृश्य गर्न लगाएका थिए । दृश्य यस्तो थियो कि अमोल पालेकरले आफ्नो गल्ती स्वीकार गर्दै राजेश खन्नासँग माफी माग्नु थियो। अमोलले राजेश खन्नाको खुट्टा समातेर माफी माग्नुप¥यो र त्यही बेला राजेश खन्नाले उनलाई लात हानेको थियो । अमोल यो दृश्य गर्न मानेका थिएनन् । जब अमोल कुनै पनि हिसाबले तयार थिएनन्, तब राजेश खन्ना र अनिल गांगुलीले योजना बनाए । रिपोर्टका अनुसार अनिल गांगुलीले अमोल पालेकरलाई राजेश खन्नासँग घुँडा टेकेर माफी मागे मात्र हुनमा राजी भए । अमोल यो दृश्य गर्न राजी भए । तर जब यो दृश्य छायाङ्कन भइरहेको थियो, अमोलले राजेश खन्नासँग घुँडा टेकेर माफी मागेका थिए । त्यसपछि निर्देशकले राजेश खन्नालाई अमोल पालेकरलाई तल हानेर खेदाउन इसारा गरे । राजेश खन्नाले पनि त्यही गरे । यसपछि अमोल पालेकर छक्क परे । उनको सहमतिको बाबजुद पनि यो दृश्य फिल्ममा गरिएको थियो । अमोल पालेकर भुईँमा लडेपछि राजेश खन्ना र अनिल गांगुली दुवै हाँस्न थाले, तर अमोल पालेकर मौन रहे । त्यसपछि उनले राजेश खन्ना र निर्देशक अनिल गांगुलीसँग कहिल्यै काम गरेनन् । राजेश खन्ना अमोलभन्दा वरिष्ठ थिए । उनले राजेश खन्नालाई आफ्नो सबैभन्दा मिल्ने साथी ठान्थे । तर यो फिल्मपछि उनीहरूको मित्रता सधैँका लागि टुट्यो ।

हाम्राे यूटुव टीभी हेर्नकाे लागि यहाँ किलिक गराै ।।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here