काठमाडौँ ।। उपराष्ट्रपति नन्दबहादुर पुनले प्रतिनिधि सभा विघटनपछि मुलुक राजनीतिक दुर्घटनातर्फ धकेलिएको बताएका छन् । नेपाल पत्रकार महासंघको २६ औँ महाधिवेशनको उद्घाटन समारोहलाई सम्बोधन गर्दै उपराष्ट्रपति पुनले प्रतिनिधि सभा विघटनले देश राजनीतिक दुर्घटनाउन्मुख भएको बताएका हुन् ।
‘पूर्वप्रधान न्यायाधीहरु, पूर्वन्यायाधीशहरु, संविधानविदहरु, नागरिक समाज, प्राय राजनीतिक पार्टीहरु, पत्रकारहरुले पनि प्रतिनिधि सभा विघटनलाई असंवैधानिक भनिरहनु भएको छ,’ उनले भने, ‘नेपाली जनता समृद्धि, स्थायीत्व, परिवर्तनको साथै संविधानको पालना र संविधानले व्यवस्था गरेको अधिकार उयोग गर्न चाहन्छ । प्रतिनिधि सभा विघटनपछि गहिरिएको राजनीतिक संकटबाट जनतामा निराश र आक्रोश छाएको छ ।’
जनतामा निराश र आक्रोश छाउनु देशको लागि राम्रो संकेत नभएको उनको भनाइ छ । ‘संविधान कार्यान्वयन चरणमा संविधानमाथि प्रहार गरियो । देशलाई भूमरीमा पारियो भनि प्रश्न उठ्नु ज्यादै दुखद् कुरा हो’ उनले भने ।

हाम्राे यूटुव टीभी हेर्नकाे लागि यहाँ किलिक गराै ।।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here