रौतहट ।। महामारी कायमै रहेको बेला रौतहटका विभिन्न स्थानका विद्यालयहरु सञ्चालनमा आएका छन् । त्यस्तै जिल्लाको कटहरिया नगरपालिका अन्तर्गतका सबै सामुदायिक विद्यालय मंसिर २२ गते देखि आवश्यक स्वास्थ सुरक्षाका मापदण्ड पूरा गरी सञ्चालन हुने भएको छ । शुक्रबार बसेको नगर कार्यपालिका बोर्डको निर्णय अनुसार आउँदो सोमबारदेखि नगरपालिका अन्तर्गतको सबै विद्यालय सञ्चालन हुन लागेका हुन् ।
स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयको निर्देशन अनुसार विद्यालयमा सामाजिक दुरी कायम गरी,मास्कको अनिवार्य प्रयोग तथा स्वास्थ्य सतर्कता अपनाएर कक्षा सञ्चालन गरिने नगर शिक्षा संयोजक अनिल कुमार निधिले बताउनु भयो ।
कोभिड १९ का कारण करिब ९ महिना देखि बन्द रहेका जिल्लाको १८ स्थानीय तहका विद्यालय मध्ये कटहरियासँगै १७ तहको संचालन भैसकेको छ । हालसम्म एक स्थानीय तह बृन्दाबन नगरपालिका अन्तर्गतको सामुदायिक विद्यालयहरु मात्र संचालनमा आउन नसकेको जिल्ला शिक्षा समन्वय ईकायी प्रमुख रामबिनय सिंहले जानकारी दिनुभयो ।
विद्यार्थीले विद्यालय आउँदा अनिवार्य रुपमा मास्क लगाएको र सामाजिक दूरी कायम गर्नु पर्छ प्रमुख सिंहले बताए ।

हाम्राे यूटुव टीभी हेर्नकाे लागि यहाँ किलिक गराै ।।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here