नयाँ दिल्ली ।। भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीले शुक्रवार लद्दाख पुुगेर सबैलाई चकित पारे । प्रधान्मनत्री मोदीले चीन सीमा नजिक लद्दाख पुगेर सैनिकहरुलाई सम्बोधन गरेका छन् ।
सैनिकहरुको मनोबल बढाउने प्रयास गर्दै मोदीले विस्तारवादको युग समाप्त भएको दाबी गरे।
‘विस्तारवादको युग समाप्त भइसक्यो। अबको युग विकासवादको हो। गएको शताब्दीमा विस्तारवादले नै मानव जातिको विनाश गरेको थियो,’ उनले चीनको नाम नलिई भने, ‘अझै पनि विस्तारवादलाई कसैले अपनाउँछ भने त्यो विश्व शान्तिका लागि खतरा बन्छ।’
तपाईंको पाखुरा तपाईंको वरिपरि उभिएका चट्टानहरू जत्तिकै बलियो छ। तपाईंको इच्छा शक्ति पहाडहरू जत्तिकै बलियो छ। म तपाईहरु बीच आएर महसुस गर्दछु। केवल मलाई मात्र होइन, पूरै देश गर्भ हन्छ कि जब तपाईं सीमानामा उभिनुहुन्छ, यो यही हो जुन प्रत्येक देशवासीलाई देशको लागि रातदिन काम गर्न प्रेरित गर्दछ। आत्मनिर्भर भारतको संकल्प तपाईका लागि कडा छ। तपाई र तपाईका साथीहरूले देखाएको बहादुरीले सारा विश्वलाई भारतको शक्तिको बारेमा सन्देश दिन्छ।


तपाईंको सपना भारत बनाउनेछ हामी बाँसुरीको पूजा गर्ने मान्छे हौं, हामी सुदार्धधारीलाई आदर्शका रुपमा अनुसरण गर्ने मानिस हौं। भारतको सपनाको साथ जुन तपाईं बाहिरी भागमा देशको रक्षा गर्दै हुनुहुन्छ, हामी तपाईंको सपनाहरूको भारत बनाउँछौं।

जुन १५ मा लद्दाखमा भएको भिडन्तमा २० भारतीय सैनिकको मृत्यु भएको थियो।

हाम्राे यूटुव टीभी हेर्नकाे लागि यहाँ किलिक गराै ।।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here