काठमाडाैं ।। विश्वभर कोरोना भाइरसका कारण संक्रमित हुनेको संख्या एक करोड नाघेको छ । सन् २०१९ को डिसेम्बरमा चीनको वुहानमा पहिलो पटक देखिएको कोरोना भाइरसका कारण संक्रमित हुनेको संख्या एक करोड ७३ हजार नाघेको छ । अमेरिकी विश्व विद्यालय जन हपकिन्सका अनुसार हालसम्म विश्वर कोरोना भाइरसका कारण संक्रमित भएकामध्ये ५ लाखभन्दा बढीको मृत्यु भएको छ । यस्तै हालसम्म कोरोना भाइरसका कारण संक्रमित भएकामध्ये ५४ लाख ५१ हजारभन्दा बढी स्वस्थ भएका छन् । विश्वभर देखिएका संक्रमितमध्ये अमेरिकामा मात्रै कोरोना भाइरसका कारण संक्रमित हुनेको संख्या २५ लाखभन्दा बढी रहेका छन् । अमेरिकी विश्व विद्यालय जन हपकिन्सका अनुसार अमेरिकामा कोरोना भाइरसका कारण मृत्यु हुनेको संख्या १ लाख २५ हजार नाघेको छ । फ्लोरिडा, एरिजोना लगायतका राज्यमा कोरोना संक्रमितको संख्या वृद्धि आएको भन्दै ती राज्यमा बन्दाबन्दीलाई फेरि बढाईने र कडाई गरिने भएको छ ।

हाम्राे यूटुव टीभी हेर्नकाे लागि यहाँ किलिक गराै ।।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here