काठमाडौं ।। आलु देश भरिमा धेरै मान्छेको मनपर्ने खाना हो । आलु एक सर्वसुलभ र सस्तो सब्जी हो ।
आलुलाई जुनसुकै तरकारीसँग पनि मिसाएर खान सकिन्छ । साथै, यसलाई धेरै किसिमका परिकार बनाएर खान मिल्छ । आलुलाई स्वास्थ्य र पोषणका दृष्टिकोणले समेत उपयोगी मानिन्छ। । यसको स्वाद बाहेक, यसका स्वास्थ्य लाभहरू धेरै मानिसहरूलाई थाँहा छैनन्। यसमा आइरन, पोटाशियम, फास्फोरस, फाइबर, क्याल्सियम, प्रोटिन र भिटामिन ए, बी र सी समावेश गरिएको छ, जसले स्वास्थ्य लाभमा महत्त्वपूर्ण भूमिका खेल्छ। तपाईको स्वास्थ्यलाई फाइदा गर्ने आलु पनि हो । आलुको रसले शरीरलाई थुप्रै रोगबाट मुक्त बनाउछ ।
आलुको रसका फाइदाहरू ः
१ आलुको रस फाइबर, भिटामिन ए, बी र क्याल्सियम समृद्ध हुन्छ। आलुको रसले तपाईंको बढ्दो तौल घटाउँछ। यसका लागि, बिहान तपाईंको बिहानको खाजाको दुई घण्टा अघि आलुको रस खानुहोस्। यसले भूख नियन्त्रण गर्दछ र तौल घटाउँछ।
२आलुको रस मुटुको दौडजस्तो खतरनाक रोगबाट बच्न र कम गर्न धेरै फाइदाजनक छ। आलुको रसले कोलेस्ट्रोलको स्तर नियन्त्रण गर्दछ। गठिया मा आलु को रस धेरै प्रभावकारी काम गर्दछ। आलुको रस पिउँदा शरीरबाट यूरिक एसिड हट्छ। र गठियाको सूजन कम गर्दछ।
३ आलुको रस पिउँदा ट्यूमर, क्यान्सर, नाडी रुकावट र टाउको दुख्ने जस्ता समस्याहरू हटाइन्छ। आलुको रसले जोड़को दुखाइ र जलन हटाउँदछ। जोर्नीशोथबाट पीडित व्यक्तिहरूले दिनको दुई चोटी आलुको रस पिउनु पर्छ। यसले दुखाइ र सूजनमा राहत दिन्छ। आलुको रसले शरीरमा रक्तसञ्चारमा पनि सुधार गर्दछ ।

हाम्राे यूटुव टीभी हेर्नकाे लागि यहाँ किलिक गराै ।।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here