राैतहट ।। बालबालिकामा लगानी सुनिचित भविष्यको थालनीे भन्ने मुल नाराका साथ रौतहटमा आसमान नेपालले भदौ २९ गतेका दिन ५९ औँ राष्ट्रिय वाल दिवस २०८० विविध कार्यक्रम गरी मनाईयो । यू.के.ऐडको आर्थिक सहयोग र पिपुल इन निड नेपालको प्राविधिक सहयोगमा क्इम्ऋऋ पर्साको समन्वयमा आसमान नेपालद्धारा संचालित आरम्भ परियोजना अन्र्तगत रौतहट जिल्लाको विभिन्न स्थानीय सरकारहरुको आयोजनमा आसमान नेपालले सहकार्य गरी राष्ट्रिय बाल दिवस २०८० मनाएको छ ।

परोहा नगरपालि र गढीमाई नगरपालिकाको आयोजनामा प्रभातफेरी (¥याली) कार्यक्रम, मौलापुर र कटहरीया नगरपाकिलाको आयोजनामा हाजिरी जवाफ प्रतियाेिगता, राजपुर नगरपालिकाको आयोजनामा वक्तित्वकला प्रतियोगिता र श्री माध्यमिक विद्यालय गहडी गुटी, गरुडा नगरपालिकाको आयोजनामा नृत्य प्रतियोगिता, वक्तित्वकला र हाजिरीजवाफ प्रतियोगिता आसमान नेपालले सहकार्य गर्दै यो ५९ औँ राष्ट्रिय बाल दिवस २०८० दिवस मनाएको छ ।
गढीमाई नगरपालिकाले आयोजना गरेको प्रभातफेरी कार्यक्रमा श्री गुदर माध्यमिक विद्यालय समनपुर र आसमान नेपालले सहकार्य गर्दै गढीमाई नगरपालिकामा ५९ औँ राष्ट्रिय बाल दिवस २०८० मनाएको थियो । श्री गुदर माध्यमिक विद्यालय समनपुरको ३०० भन्दा बढी विद्यार्थीहरुको उपस्थितीमा गढीमाई नगरपालिकाले नेतृत्व गरेकोे यो प्रभातफेरी कार्यक्रममा आसमान नेपालको आरम्भ परियोजना र जेम्स परियोजनाको प्रतिनिधिहरुको सहभागीतामा गढीमाई नगरपालिकामा परिक्रमण गरी बाल अधिकार सुनिचितको नारा लगाई प्रभातफेरी कार्यक्रम कोण साभामा परिणत भई यो कार्यक्रम मनाएकोे थियो । साथै पालिका, विद्यालय र आसमान नेपालको तर्पmबाट बाल अधिकार सुनिचित गर्न प्रतिबद्धता कार्यक्रम समेत गरिएको थियो ।
यसैगरी परोहा नगरपालिकाको आयोजनामा तथा श्री ब्रहमजोती माध्यमिक विद्यालय, लौकहा र आसमान नेपालको सहकार्यमा परोहा नगरपालिकामा प्रभातफेरी कार्यक्रम गरी ५९ औँ राष्ट्रिय बाल दिवस २०८० मनाएको थियो । श्री ब्रहमज्योति माध्यमिक विद्यालय, लौकहाको २५० भन्दा बढी विद्यार्थीहरुको उपस्थितीमा परोहा नगरपालिकाले नेतृत्व गरेकोे यो प्रभातफेरी कार्यक्रममा आसमान नेपालको आरम्भ परियोजनाको प्रतिनिधिहरुको सहभागीतामा परोहा नगरपालिका परिक्रमण गरी बाल अधिकार सुनिचित गरी वालवालिकाको विकासमा टेवा पुगोस भन्ने नाराका साथ प्रभातफेरी कार्यक्रम कोण साभामा परिणत भई यो कार्यक्रम समापन भएको थियो । साथै पालिका, विद्यालय र आसमान नेपालको तर्पmबाट बाल अधिकार सुनिचि गर्न प्रतिबद्धता कार्यक्रम समेत गरिएको थियो ।
मौलापुर नगरपालिकाको आयोजनामा र आसमान नेपालको सहकार्यमा नगरस्तरीय हाजरी जवाफ प्रतियोगिता गराई ५९ औँ राष्ट्रिय बाल दिवस २०८० मौलापुर नगरपालिकामा मनाएको थियो । उक्त कार्यक्रमा मौलापुर नगरपालिकाको उपमेयर श्री नागेन्द्र प्र.यादव ज्यु को अध्यक्षतामा संचालन भएको नगरस्तरीय हाजिरी जवाफ प्रतियोगतामा, प्रमुख प्रसाशकीय अधिकृत श्री रामबाबु साह ज्यु, शिक्षा संयोजक श्री राजेन्द्र साह, वार्ड न.१ को वडा अध्यक्ष श्री जैनाथ प्र.कुशवाहा ज्यु, पुर्व वडा अध्यक्ष तथा प्रत्यासी मेयर रामप्रवेश राय यादव ज्यु, वार्ड न १ वडाका सद्स्य श्री ओमप्रकाश कुसवाहा, कार्यापालिका सद्स्य श्री बैजु कुशवाहा अतिथिहरु रहेको थियो । यो नगरस्तरीय हाजिरी जवाफ प्रतियोगता कार्यक्रममा गम्हरिया माध्यमिक. विद्यालय, लक्ष्मिनिया माध्यमिक विद्यालय र मर्यादपुर माध्यमिक विद्यालयका शिक्षक शिक्षिकाहरु र विद्यार्थीहरुको सहभागितामा हाजरी जवाफ प्रतियोगिता गराई ५९ औँ राष्ट्रिय बाल दिवस २०८० मनाएको थियो । जसमा १६ जना ३ ओटा विद्यालयबाट हाजिरी जवाफ प्रतियोगितामा भाग लिएको थियो ।
कटहरीया नगरपालिकाको वडा नं. ६ कोे श्री आधारभूत विद्यालय भतेपुरको आयोजनामा र आसमान नेपालको सहकार्यमा हाजरी जवाफ प्रतियोगिता गराई ५९ औँ राष्ट्रिय बाल दिवस २०८० कटहरिया नगरपालिकामा मनाएको थियो । जुन हाजिरी जवाफ प्रतियोगतामा जम्मा २७ जनाले सहभागी भएको थियो । भने सोही विद्यालयको ४०० जना जति विद्यार्थी भाईवहिनीहरुको उपस्थिती रहेको थियो । जुन कार्यक्रममा कटहरीया नगरपालिकाको वडा नं. ६ को वडा अध्यक्ष श्री जयराम चौधरीको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रममा श्री आधारभूत विद्यालय भतेपुरको शिक्षक शिक्षिका, समाजसेवी, बुद्धिजिवी र विद्यार्थीभाई वहिनीहरुको सहभागीता रहेको थियो ।
यसैगरी श्री माध्यमिक विद्यालय गहडी गुटी, गरुडा नगरपालिकाको आयोजनामा र आसमान नेपालको सहकार्यमा नृत्य प्रतियोगता, वक्तित्वकला र हाजिरीजवाफ प्रतियोगिता गराई ५९ औँ राष्ट्रिय बाल दिवस २०८० दिवस मनाएको छ । जसमा यो विद्यालयको कक्षा ६ देखि १० कक्षा सम्मको ४० जना विद्यार्थीहरु नृत्य प्रतियोगता, वक्तित्वकला र हाजिरीजवाफ प्रतियोगितामा सहभागी थियो भनो ९०० विद्यार्थी भाई वहिनीहरु कार्यक्रममा सहभागीता रहेको थियो ।
राजपुर नगरपालिकाले, आसमान नेपाल र क्इम्ऋऋ पर्साको सहकार्यमा नगरस्तरीय वक्तित्वकला प्रतियोगिता आयोेजना गरी ५९ औँ राष्ट्रिय बाल दिवस २०८० राजपुर नगरपालिकामा मनाएको थियो । जुन प्रतियोगितामा नगरपालिकामा रहेको सबै माध्यमिक विद्यालयहरुकोहरुको उपस्थिति रहेको थियो । यस प्रतियोगतामा जम्मा १४ जना छात्र र छात्राहरुको सहभागीता रहेको थियो । पालिकाको मेयर श्री डा. मो. राजिक आलम ज्यूको अध्यक्षतामा मनाएको ५९ औँ बाल दिवस कार्यक्रममा आसमान नेपाल, क्इम्ऋऋ पर्सा, आर.डि.सी.नेपाल, नगरपालिकाको जनप्रतिनिधि, शिक्षा प्रेमी, बुद्धिजिवी र कर्मचारीहरुको सहभागीता रहेको थियो ।

हाम्राे यूटुव टीभी हेर्नकाे लागि यहाँ किलिक गराै ।।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here